NIESPOKOJNA NIEDZIELA - KONARY POŻARY ORAZ WYPADKI

W dniach 12-13.05.2019r.   doszło do sześciu zdarzeń w których udział brały jednostki ochrony przeciwpożarowej. Pierwsze  zdarzenie miało miejsce w miejscowości Studzieniec gdzie jednostka OSP Budziszewko uporała się z konarem stwarzającym zagrożenie na drodze nr - P2029. Tuż po zakończeniu wyżej wymienionego zdarzenia do podobnego udali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie (droga P2051). 

 Około południa dwa pojazdy z JRG Oborniki udały się w rejon współdziałania z KM PSP Poznań w celu pomocy przy usuwaniu skutów zdarzenia do jakiego doszło na 260km drogi krajowej nr.11 gdzie zderzeniu uległy 3 samochody osobowe.

  O godzinie 19.09 do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze altanki letniskowej w Rogoźnie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że objęty pożarem jest cały domek letniskowy. Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie trzech prądów gaśniczych wody w natarciu, udzielenie KPP poszkodowanemu, oddymianie pomieszczeń, wyniesienie i schładzanie butli z gazem (11 kg), prace rozbiórkowe budynku, oświetlenie terenu akcji, sprawdzenie pogorzeliska kamerą termowizyjną. ZRM zabrało do szpitala poszkodowanego właściciela (oparzenia I i II stopnia: twarzy, stóp i dłoni)
 

O godzinie 21:54 dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie – czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 11 - 4 osoby poszkodowane.
 

Do kolejnego zdarzenia na wyżej wymienionej drodze doszło w poniedziałek 13 maja 2019r. miejscowości Kowanówko  gdzie w wyniku zdarzenia drogowego uszkodzone zostały 3 pojazdy – 2 osobowe i jeden ciężarowy. Osobom uczestniczącym w zdarzeniu udzielono KPP i nie wymagały one hospitalizacji więc pozostały na miejscu zdarzenia.

Sporządził: asp. Adrian Brose 

 Zdjęcia: asp. sztab. Maciej Krasowski