Zestawienie wyjazdów 27.01-02.02.2020.

 

Ogólna liczba zdarzeń: 12

W tym: 6 pożarów i 6 miejscowe zagrożeń.

 

27-01-2020 16:31 Gościejewo

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że palą się sadze w kominie w budynku jednorodzinnym.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącej się sadzy przy pomocy sita kominowego oraz piasku. Następnie działania JOP polegały na sprawdzeniu kamerą termowizyjną przewodu kominowego oraz dachu - brak zagrożeń.

 

29-01-2020 13:12 Oborniki ul. Młyńska

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu spalenizny na klatce schodowej.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że w mieszkaniu pod nr 30 doszło do przypalenia potrawy w garnku. Zagrożenie usunięte przed przybyciem JOP.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przewietrzenie klatki schodowej i mieszkania, sprawdzenie miernikiem wielogazowym klatki schodowej i mieszkań (brak zagrożenia), sprawdzenie klatki schodowej kamerą termowizyjną (brak zagrożenia).

 

29-01-2020 13:18 Oborniki ul. Szkolna

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze na strychu domu jednorodzinnego.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na poddaszu budynku jednorodzinnego pali się część drewnianego stropu (z płyty OSB). Właściciele byli na miejscu i podjęli próbę gaszenia przed przybyciem JOP.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wyłączenie prądu w budynku,  ugaszeniu palącego się stropu jednym prądem gaśniczym podanym w natarciu, wykonaniu otworów rewizyjnych w stropie w celu dokładnej lokalizacji pożaru, oddymianie pomieszczeń w budynku, sprawdzenie kamerą termowizyjną części stropu (brak zagrożenia), sprawdzenie pomieszczeń miernikiem wielogazowym (brak zagrożenia).

 

30-01-2020 18:07 Rogoźno ul. Wojska Polskiego

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że palą się sadze w kominie.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ugaszenie palących się sadzy przy użyciu piasku i sita kominowego. Następnie sprawdzono przewody kominowe kamerą termowizyjną, a wnętrze obiektu miernikiem wielogazowym -  brak zagrożenia.

 

 

30-01-2020 20:17 Stobnica

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznie przechylonym drzewie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że nad drogą powiatową niebezpiecznie zwisa konar drzewa

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usuniecie konaru.

 

31-01-2020 09:51 Uścikowo

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o iskrzących przewodach słupa energetycznego przy przystanku autobusowym, nadłamany konar drzewa na skutek silnych wiatrów.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na linii energetycznej wisi nadłamany konar drzewa.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie zwisającego konaru.

 

 

31-01-2020 09:54 Oborniki ul. Czarnkowska

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym opierzeniu dachu budynku szkoły.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że uszkodzeniu uległa obróbka blacharska dachu.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz doraźne zabezpieczenie uszkodzonego dachu przy pomocy nowego kołka rozporowego.

 

 

31-01-2020 11:18 Górka

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dymiącym się pojeździe w warsztacie samochodowym i braku osób poszkodowanych.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na parkingu warsztatu samochodowego znajduje się zamknięty samochód osobowy marki VW Passat którego wnętrze jest w całości zadymione.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wybicie szyby kierowcy w celu wykonania dostępu do wnętrza pojazdu, otwarcie maski oddymienie pojazdu, odłączenie akumulatora od pojazdu oraz sprawdzenie pojazdu kamerą termowizyjną (brak zagrożenia).

 

 

01-02-2020 13:42 Oborniki ul. Jagiellońska

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy podczas rozpalania. Właściciel wygasił ogień w piecu przed przybyciem JOP.

Odstąpiono od dysponowania wg zasad ze względu na treść zgłoszenia- początkowa faza rozpalania, wygaszenie ognia przez właściciela, delikatne zadymienie z komina po wygaszeniu ognia.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że palą się sadze w kominie, w piecu żar został wygarnięty a zadymienie nie występuje.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ugaszenie palących się sadzy przy użyciu piasku i proszku gaśniczego. Następnie sprawdzono przewód kominowy kamerą termowizyjną, a mieszkania przez które przebiegał przewód kominowy miernikiem wielogazowym -  brak zagrożenia.

 

 

01-02-2020 14:00 Ryczywół ul. Stanisława Mikołajczyka

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o psie zaklinowanym w płocie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pomiędzy metalowymi elementami, kutego płotu, znajduje się zakleszczony młody pies (owczarek niemiecki).

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, nagięciu prętów płotu w celu uwolnienia psa oraz przekazaniu właścicielce.

 

01-02-2020 16:28 Stobnica

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie od druha OSP o dachowaniu samochodu osobowego i jednej osobie poszkodowanej.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na poboczu drogi powiatowej (1847P) stoi samochód osobowy (na kołach). Kierująca pojazdem sama opuściła pojazd i nie wymagała udzielenia pomocy medycznej.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora oraz instalacji gazowej w pojeździe. W trakcie działań kierująca zaczęła uskarżać się na bóle głowy- poszkodowanej udzielono KPP (wsparcie psychiczne) do czasu przybycia ZRM, które po przebadaniu przewiozło poszkodowaną do szpitala.

 

 

01-02-2020 21:25 Oborniki ul. Stanisława Staszica

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o braku prądu w budynku w którym znajduje się mężczyzna, którego oddychanie wspomaga koncenrator tlenowy.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego znajdował się przytomny mężczyzna cierpiący na przewlekłą opturacyjną chorobę płuc, podłączony do urządzenia które wspomaga jego oddychanie. Urządzenie to pracuje na wewnętrznym źródle zasilania które jest na wyczerpaniu.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie prądu elektrycznego za pomocą agregatu do urządzenia wspomagającego oddychanie do czasu przywrócenia energii elektrycznej w sieci.

Sporządził: mł. asp. Piotr Królak