Zestawienie wyjazdów w dniach 8.06 - 14.06.2020r.

 

08-06-2020 09:22 Oborniki ul. Szpitalna

4 pożary i 12 miejscowych zagrożeń.

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o skontrolowaniu stanu technicznego namiotu pozostawionego przez PSP w Szpitalu Powiatowym w Obornikach.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki lateksowe (5 par), maseczki chirurgiczne (5 szt.).

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że namiot nie wymaga dopompowania.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, skontrolowanie stanu technicznego namiotu, czujki tlenku węgla i nagrzewnicy.

 

09-06-2020 08:54 Pruśce

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na DW241.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (23 pary), maseczki chirurgiczne (23 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że w zdarzeniu brały udział 2 osoby (kierowcy). Obydwa pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Audi A4 leżało na dachu, przygniecione drzewem, Audi A2 był kilka metrów dalej. Obaj kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Kierowca Audi A2 miał stłuczoną głowę, natomiast kierowca Audi A4 stłuczony nadgarstek. Na miejscu obecny był patrol Policji.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP kierowcy Audi A2. (Kierowca Audi A4 odmówił udzielenia KPP przez strażaków.) Odłączenie akumulatorów w pojazdach, odcięcie części drzewa wystającego nad jezdnią. ZRM przetransportowało kierowcę z Audi A2 do szpitala w Wągrowcu.  Na polecenie Policji wprowadzono ruch wahadłowy.

 

09-06-2020 10:09 Oborniki ul. Szpitalna

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o skontrolowaniu stanu technicznego namiotu pozostawionego przez PSP w Szpitalu Powiatowym w Obornikach.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki lateksowe (5 par), maseczki chirurgiczne (5 szt.).

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że namiot nie wymaga dopompowania.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, skontrolowanie stanu technicznego namiotu, czujki tlenku węgla i nagrzewnicy.

 

09-06-2020 12:12 Oborniki ul. Kowanowska

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o palącym się pojemniku na odpady.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (4 pary), maseczki chirurgiczne (4 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pali się część elewacji zewnętrznej budynku. (ok. 4 m2)

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu w celu ugaszenia pożaru. Aby dotrzeć do źródła ognia przeprowadzono częściową rozbiórkę elewacji. Przed przybyciem JOP pracownicy podjęli nieudaną próbę ugaszenia ognia przy użyciu 6 gaśnic proszkowych 6kg.

 

10-06-2020 14:05 Oborniki - Rynek

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie spod maski samochodu osobowego.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (7 pary), maseczki chirurgiczne (7 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że z samochodu osobowego (komory silnika i środka kabiny) wydobywa się dym.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, otwarcie pojazdu przez uchylone okno, a następnie komory silnika i usunięcie tlącego się materiału wygłuszającego. Odłączenie akumulatora, sprawdzenie komory silnika kamerą termowizyjną (brak zagrożenia).

 

10-06-2020 19:46 Oborniki ul. Łazienkowa

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o owadach błonkoskrzydłych w pojemniku na odzież używaną.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (3 pary), maseczki chirurgiczne (3 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że w kontenerze na odzież używaną znajduje się gniazdo os.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie dostępu do gniazda os przy pomocy narzędzi hydraulicznych (brak kluczy i dostępu do kłódki), usunięcie gniazda os. O zdarzeniu oraz metodzie usunięcia gniazda os poinformowano telefonicznie właściciela kontenera, który wyraził zgodę na siłowe otwarcie pojemnika.

 

10-06-2020 20:24 Rogoźno ul. Rolna

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie, że na parkingu przy stacji paliw stoi od wczoraj samochód ciężarowy Renault Magnum GTCTX29. Z 60-letnim kierowcą nie ma kontaktu również od wczoraj (nie odbiera telefonów od szefa). Patrol Policji jest na miejscu; w zamkniętej kabinie pojazdu widać ciało człowieka.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (10 pary), maseczki chirurgiczne (10 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że kabinie pojazdu ciężarowego znajduje się mężczyzna, z którym nie ma kontaktu. Policja na miejscu przed przybyciem JOP.

3. Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie dostępu poprzez wybicie szyby w drzwiach od strony pasażera. Z uwagi na stężenie pośmiertne, zgodnie z załącznikiem nr 10 pkt. 4 do Zasad Organizacji Ratownictwa Medycznego w KSRG, odstąpiono od czynności resuscytacyjnych.

 

11-06-2020 12:15 Oborniki ul. Mikołaja Kopernika

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który nie ma siły otworzyć drzwi.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia, KDR stwierdził, że w jednym z mieszkań na czwartym piętrze, budynku wielorodzinnego przez drzwi nawołuje o pomoc mężczyzna. Drzwi do mieszkania były zamknięte od środka. Na miejscu obecny był ZRM i patrol policji.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz otworzenie drzwi przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego (łom). Po zakończeniu czynności przez JOP mężczyzna pozostawał pod opieką ZRM (badanie).

 

11-06-2020 20:05 Dąbrówka Ludomska

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów błonkoskrzydłych w przewodzie wentylacyjnym.

1Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (6 par), maseczki chirurgiczne (6 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia, KDR stwierdził, że w przewodzie wentylacyjnym tuż przy kratce wylotowej budynku jednorodzinnego znajduje się gniazdo os.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie gniazda os.

 

11-06-2020 20:20 Ludomy

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze gałęzi przy ogrodzeniu posesji. Zgłoszenie wpłynęło drogą radiową od OSP podczas powrotu do bazy z innego zdarzenia.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (6 par), maseczki chirurgiczne (6 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia, KDR stwierdził, że pali się sterta suchych gałęzi, około 40 metrów kwadratowych tuż za ogrodzeniem płotu firmy na której składowane są butle gazowe (propan- butan 11kg). Przed przybyciem JOP, właściciel podjął nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia i ugaszenie gałęzi jednym prądem wody podanym w natarciu.

 

12-06-2020 14:26 Lipka

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu o powierzchni 5 m2 w miejscowości Lipka.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (7 par), maseczki chirurgiczne (7 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pali się ok 600 m2 ściółki leśnej.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się ściółkę w celu ugaszenia pożaru.

 

12-06-2020 17:08 Lipa

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o gnieździe os na drzewie przy wejściu do budynku.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (6 par), maseczki chirurgiczne (6 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na drzewie (świerk), na wysokości ok 2 metrów osiadł rój pszczół.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zdjęcie roju pszczół i przekazanie go przybyłemu na miejsce pszczelarzowi.

 

12-06-2020 17:47 Nieczajna

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o gnieździe os w ścianie zewnętrznej budynku jednorodzinnego.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (4 pary), maseczki chirurgiczne (4 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że w ścianie budynku jest niewielki otwór, a w nim znajdował się kokon os o średnicy ok. 10 cm.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, likwidacja gniazda.

 

13-06-2020 05:53 Urbanie

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu w miejscowości Urbanie i jednej osobie poszkodowanej.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (13 par), maseczki chirurgiczne (13 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na przydrożnym polu DW187 znajduje się samochód osobowy Peugeot 307. Kierowca z raną głowy opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem JOP.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobie poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji i Pogotowie Ratunkowe. Kierowca pojazdu został przekazany ZRM a następnie przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Obornikach.

 

13-06-2020 18:56 Pacholewo

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów błonkoskrzydłych nad wejściem do budynku mieszkalnego.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (4 pary), maseczki chirurgiczne (4 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia, KDR stwierdził, że w zadaszeniu przed wejściem do budynku jednorodzinnego, znajduje się gniazdo trzmieli.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zdjęcie gniazda owadów i wywiezienie go do lasu.

 

13-06-2020 20:02 Oborniki ul. Droga Leśna

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o gnieździe pszczół w skrzynce z przyłączem wodnym.

Zabezpieczenie ratowników- rękawiczki nitrylowe (3 pary), maseczki chirurgiczne (3 szt.)

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia, KDR stwierdził, że w skrzynce na zawór wodny zlokalizowanej na elewacji budynku wielorodzinnego, znajduje się gniazdo os.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie gniazda owadów.

Sporządził: asp. P. Królak