Zestawienie wyjazdów 18.11.-24.11.2019

 Liczba zdarzeń: 9

w tym: 1 pożar, 6 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

18.11 Rogoźno

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o alarmu monitoringu w hali magazynowej Ikano Industry.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że kierownik obsługi instalacji przeciwpożarowej na zakładzie produkcyjnym nie stwierdził żadnego zagrożenia. Instalacja załączyła się z nieustalonych przyczyn.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, obejście obiektu wraz z pracownikami - potwierdzony brak zagrożenia.

 

18.11 Oborniki ul. Kowanowska

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni przy torach.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na długości ok 20 m znajduje się plama substancji ropopochodnej.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sorpcja substancji ropopochodnej.

 

18.11 Oborniki ul. Franciszka Mikołajczaka

 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej kobiety przez powieszenie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że kobieta leży w korytarzu w trakcie prowadzonej reanimacji przez męża. Patrol Policji dojechał na miejsce zdarzenia równocześnie z zastępami PSP.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP. Osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce ZRM, który odstąpił od dalszej reanimacji.

 

18.11 Oborniki ul. Droga Leśna

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie od kuratora sądowego obecnego na interwencji. Dotyczyło ono braku możliwości otwarcia mieszkania w którym znajdowała się matka z 2 dzieci.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że przed wejściem do mieszkania znajduje się kurator sądowy wraz z pracownicą opieki społecznej, którzy od godziny próbują nakłonić właścicielkę do otwarcia mieszkania.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, po dwukrotnym głośnym nawoływaniu i zapukaniu w drzwi, właścicielka sama otworzyła mieszkanie. Lokatorzy nie wymagali udzielenia pomocy medycznej.

 

19.11 Oborniki ul. Kasztanowa

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o starszej kobiecie bez kontaktu która powinna być w domu.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że przed jednym z mieszkań na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego znajduje się zgłaszająca z relacji której wynikało że wewnątrz powinna znajdować się starsza kobieta z którą nie ma kontaktu.Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wejście do mieszkania przez okno przy pomocy drabiny nasadkowej (w jednym z pokoi zastano leżącą na łózko przytomną kobietę z utrudnionym kontaktem), udzielenie KPP oraz pomoc ZRM w transporcie poszkodowanej do karetki.

 

19.11 Oborniki ul. Lipowa

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów osobowych i dwóch osobach w pojazdach.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na drodze wojewódzkiej (178) doszło do zderzenia 3 pojazdów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby dorosłe i dziecko z czego 2 osoby przebywały w pojazdach i wymagały udzielenia pomocy. Pozostałe osoby podróżujące pojazdami opuściły je przed przybyciem JOP.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP, odłączenie zasilania w pojazdach, kierowanie ruchem, przemieszczenie pojazdów na pobliski parking oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni.

 

21.11 Oborniki Droga Wojewódzka nr 178

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie z Policji o plamie oleju na jezdni.

Zastana sytuacja: Po dojeździe  na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na drodze wojewódzkiej znajduje się plama oleju o wymiarach 70m x 3 m, który wyciekł z silnika samochodu ciężarowego Mercedes ATEGO o numerze rejestracyjnym PO 3W494. Potwierdzenie przekazania terenu objętego działaniami ratowniczymi przekazano Policji.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sorpcja płynu eksploatacyjnego (oleju). 

 

21.11 Rogoźno ul. Nowa 33

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym przy budynku mieszkalnym.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na drodze gminnej pali się samochód osobowy. Brak osób poszkodowanych. W zagrożeniu dom mieszkalny jednorodzinny. Potwierdzenie przekazania terenu objętego działaniami ratowniczymi przekazano właścicielowi pojazdu.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie prądu piany na palący się pojazd oraz obrona budynku mieszkalnego.

 

22.11 Rożnowo ul. Łukowska

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pojeździe, który uderzył w ścianę budynku gospodarczego. Zgłaszający twierdzi że chyba wszyscy są nieżywi zaczyna się palić VW Touran.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że samochód osobowy uderzył w mur (kamienno ceglany) i ustawiony jest pionowo na komorze silnika przy murze ogrodzeniowym. Wewnątrz pojazdu znajdowała się uwięziona jedna osoba bez funkcji życiowych. Pojazd nie uległ zapaleniu.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, postawieniu samochodu na koła oraz wykonania dostępu i wydobycie osoby poszkodowanej z pojazdu. Odstąpiono od udzielenia RKO ze względu na rozległe obrażenia twarzoczaszki i klatki piersiowej. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Po zakończonych czynnościach przez policję dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Sporządził: mł. asp. Piotr Królak