XVIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km

W dniu 7 października br. w Rakoniewicach odbyły się XVIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km. Zawody rozegrane zostały w ramach drugiej edycji biegu „Dycha Drzymały”. Na starcie tegorocznego biegu stanęło ok. 1000 zawodników w tym ok. 130 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Trasa biegu liczyła atestowane 10 km i wiodła ulicami miasta z metą na rynku, gdzie każdy zawodnik otrzymał z rąk organizatorów pamiątkowy medal. Najlepszym zawodnikiem i Mistrzem Polski Strażaków w biegu na 10 km został drugi raz z rzędu Damian Pieterczyk z KP PSP Kętrzyn, druga i trzecia lokata po końcowym finiszu przypadła Kamilowi Poczwardowskiemu z KP PSP w Sierpcu i Dariuszowi Szramie z KP PSP w Obornikach. Wśród kobiet Mistrzynią Polski została Jadwiga Farjaszewska reprezentująca Komendę Miejska PSP w Słupsku. W klasyfikacji drużynowej zwycieżyła Komenda Wojewódzka PSP z Rzeszowa.
Nagrody w postaci pucharów i dyplomów wręczył zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji st. bryg. Tomasz Naczas - Zastępca Dyrektora Biura Szkolenia KG PSP oraz bryg. Adam Langner - Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.