Profilaktyka

BEZPIECZNE WAKACJE

 

Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wakacji jest gwarancją spokojnego wypoczynku oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Poniżej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach przedstawia kilka podstawowych zasad na temat prawidłowej organizacji letniego wypoczynku.

Zasady bezpiecznego przebywania nad wodą

BURZE, HURAGANOWE WIATRY I NAWAŁNICE

 

 

BURZE, HURAGANOWE WIATRY I NAWAŁNICE

Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają.
Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny!

ROLNIKU PAMIĘTAJ "Bezpieczne zbiory 2013"

Szanowni Państwo !!!
Na powierzchni około 80.000 ha w naszym powiecie jest grupa zawodowa ludzi ciężko pracujących od świtu do zmierzchu na produkty nam na co dzień dostarczane.
Z uwagi na zakończone żniwa Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach jak co roku zwraca się z apelem do rolników:
„ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ”

MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Tutaj można pobrać opracowania z akresu bezpieczeństwa pożarowego oraz materiały, które można wykorzystywać podczas zajęć kształtujacych bezpieczne i prowidłowe zachowania się najmłodszych.

Załączniki do pobrania:

KM PSP POZNAŃ - BROSZURA,

PSP - KOLOROWANKA,

KP PSP PLESZEW - KOLOROWANKA,

DARMOWA CZUJKA DYMU LUB TLENKU WĘGLA DLA CIEBIE

UWAGA !

KOMENDA POWIATOWA PSP W OBORNIKACH INFORMUJE, ŻE OD
1 MAJA 2013 r. ZOSTAJE ZAWIESZONE LOSOWANIE CZUJEK DYMU
I CZUJEK TLENKU WĘGLA.

PROSIMY WYLOSOWANE OSOBY O ODBIÓR CZUJEK !!!

Żniwa 2012

Subskrybuj zawartość