Profilaktyka

OPERATY PRZECIWPOŻAROWE

WARUNKI PRZECHOWYWANIA I SPRZEDAŻY MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH

Sprzedaż materiałów pirotechnicznych dozwolona jest pod warunkiem spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 listopada 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji, transporcie wewnątrzzakładowym oraz obrocie materiałów wybuchowych, w tym wyrobów pirotechnicznych oraz przepisów o ochronie przeciwpożarowej.

BEZPIECZNE WAKACJE

 

Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wakacji jest gwarancją spokojnego wypoczynku oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Poniżej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach przedstawia kilka podstawowych zasad na temat prawidłowej organizacji letniego wypoczynku.

Zasady bezpiecznego przebywania nad wodą

ROLNIKU PAMIĘTAJ "Bezpieczne zbiory 2013"

Szanowni Państwo !!!
Na powierzchni około 80.000 ha w naszym powiecie jest grupa zawodowa ludzi ciężko pracujących od świtu do zmierzchu na produkty nam na co dzień dostarczane.
Z uwagi na zakończone żniwa Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach jak co roku zwraca się z apelem do rolników:
„ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ”

MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Tutaj można pobrać opracowania z akresu bezpieczeństwa pożarowego oraz materiały, które można wykorzystywać podczas zajęć kształtujacych bezpieczne i prowidłowe zachowania się najmłodszych.

Załączniki do pobrania:

KM PSP POZNAŃ - BROSZURA,

PSP - KOLOROWANKA,

KP PSP PLESZEW - KOLOROWANKA,

Żniwa 2012

Subskrybuj zawartość