WARGOWO I OBJEZIERZE - WYPADKI DROGOWE

W dniu 26 listopada 2016r. miały miejsce 2 wypadki w Wargowie i Objezierzu

W pierwszym wypadku, po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że na łuku drogi powiatowej (2051P) samochód osobowy uderzył prawym przodem w drzewo. W pojeździe nie doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych. Kierowca sam opuścił pojazd.
- Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie zasilania w pojeździe oraz jednoczesne udzielenie KPP (wsparcie psychiczne, okrycie folią termiczną)

W drugim wypadku po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że na drodze powiatowej (2055P) na środku drogi, na dachu leży samochód osobowy. W pojeździe ani w jego pobliżu nie było żadnych osób.
- Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie zasilania w pojeździe, oświetlenie terenu akcji oraz przeszukanie poboczy drogi wraz z pobliskimi polami. Po zakończeniu czynności przez policję działania straży polegały na postawieniu pojazdu na koła, przemieszczeniu go na pobocze, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni drobnych elementów karoserii.

opracował mł. asp. Piotr Królak

Zdjęcia: JRG Oborniki

ZałącznikRozmiar
PB260216.JPG3.02 MB