DRUGI GMINNY TURNIEJ PIŁKARSKI DRUŻYN MDP
 • W dniu 2 czerwca 2014r. w godz. 9:00 – 16:00, na boisku wiejskim w Kowalewku, odbył się Drugi Gminny Turniej Piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Oborniki, w halowej piłce nożnej o puchar przechodni Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Obornikach dh Krzysztofa Tomaszewskiego. W turnieju wzięło udział 12 drużyn w grupach wiekowych 12 -15 i 16 -18 lat z jednostek OSP: Ocieszyn, Uścikowo, Kiszewo, Pacholewo, Rożnowo, Nowołoskoniec, Dąbrówka Leśna, Objezierze, Nieczajna. Głównym organizatorem turnieju była jednostka OSP Rożnowo, przy wydatnej pomocy Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Obornikach i Sołtysa wraz z Radą Sołecką Wsi Kowalewko. Sekretariat zawodów niezwykle sprawnie prowadziła niezastąpiona Pani Kinga Rakowska wiceprezes Klubu Sportowego ‘’Rożnowia’’. Sędziów wystawiły poszczególne jednostki OSP. Całość turnieju koordynował przez mikrofon Komendant Gminny OSP, dh Mieczysław Borucki. Po zaciętej i pełnej poświęcenia rywalizacji przyszedł czas na podsumowanie wyników i uhonorowanie zwycięzców.
  Pierwsze miejsce i puchar przechodni  Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Obornikach w grupie wiekowej 12 – 15 lat zdobyła drużyna MDP z OSP Nieczajna,
  Pierwsze miejsce i puchar przechodni Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Obornikach, w grupie wiekowej 16 – 18 lat zdobyła drużyna MDP z OSP Uścikowo.
  Najlepszymi strzelcami turnieju zostali:
  w grupie wiekowej 12 -15 lat, dh Gracjan Kaczmarek z MDP przy OSP Objezierze,
  w grupie wiekowej 16 -18 lat, dh Mateusz Śrama z MDP przy OSP Uścikowo.
  Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
  w grupie wiekowej 12 – 15 lat, dh Donat Kledzik z MDP przy OSP Objezierze,
  w grupie wiekowej 16 – 18 lat, dh Jakub Magdziński  z MDP przy OSP Kiszewo.
  Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały z rąk Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Obornikach, dh Krzysztofa Tomaszewskiego pamiątkowe medale i dyplomy.
  Organizatorzy tą drogą serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie oraz włożony trud w organizację turnieju: dh Mateuszowi Solarskiemu – zastępcy naczelnika OSP Rożnowo,
  dh Krzysztofowi Tomaszewskiemu – prezesowi Oddziału Gminnego ZOSP RP w Obornikach,
  Panu Romualdowi Solarskiemu – sołtysowi wsi Kowalewko,
  Pani Kindze Rakowskiej – wiceprezes Klubu Sportowego „Rożnowia”.
  Do następnego spotkania za rok. •  Tekst i Foto: dh Marek Szczurek – OSP Rożnowo