Aktualności

TRZY NIEDZIELNE ZDARZENIA

Dnia 22.03.20. w powiecie obornickim doszło do trzech zdarzeń. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 9:28 i dotyczyło palącej się folii przemysłowej w miejscowości Tłukawy. 

Drugie zgłoszenie dyżurny SK odebrał o godzinie 12:29 - pożar mieszkania. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu KDR stwierdził, że pożarem objęte jest całe poddasze a konstrukcja dachu uległa zawaleniu do wnętrza budynku.

Narada roczna podsumowująca działalność w 2019 roku.

W dniu 4 marca 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Obornikach odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy w roku 2019.
Obecnością na naradzie zaszczycili:
Zofia Kotecka - Starosta Powiatu Obornickiego,
Renata Tomaszewska - Przewodnicząca Rady Powiatu,
st. bryg. Robert Klonowski - przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego,
Piotr Woszczyk - Zastępca Burmistrza Obornik,
Roman Szuberski - Burmistrz Rogoźna,
Henryk Szrama - Wójt Gminy Ryczywół,

Ćwiczenia na wypadek zagrożenia biologicznego.

           W dniu 4 marca 2020 r. w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu sprawiania namiotów oraz dokonania sprawdzenia gotowości sprzętu posiadanego na wyposażeniu JRG tj.:

- namiotu pneumatycznego,
- kabiny dekontaminacyjnej,
- ubrań specjalnych do ochrony biologicznej typu "Tychem",
- zestawów do dentaminacji wstępnej.

ZAJĘCIA Z SENIORAMI

10.02.2020 r. w Klubie Seniora przy ul. Młyńskiej, oraz 13.02.2020 r. w Domu Dziennego Pobytu "Jagiellonka" przy ul. Jagiellońskiej w Obornikach odbyły się spotkania Seniorów z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

PRELEKCJA W SP 3 OBORNIKI

24.01.2020r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach odbyła się prelekcja z zakresu Bezpieczne ferie. Omówione zostały zasady wyboru bezpiecznych miejsc do uprawiania rekreacji zimowych podczas feri ( lodowiska, stoki narciarskie), następnie omówiono właściwe zachowanie podczas pobytu w domu (nie dla czadu), oraz omówienie wentylacji w okresie grzewczym, informowanie służb ratowniczych o zaistniałej sytuacji, pierwsza pomoc dla osób pod którym zarwał się lód.

Subskrybuj zawartość