Aktualności

INFORMATOR KORONAWIRUS

POŻAR PRASY - KAZIOPOLE

W dniu 31 lipca 2020 r. do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze prasy rolniczej.

Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z JRG Oborniki oraz zastępy z OSP Rogoźna, Gościejewa i Ryczywołu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu KDR stwierdził, że na polu pali się prasa, 2 baloty słomy oraz ok. 100 m kw. ścierniska.

Wypadek 2 samochodów ciężarowych na przejeździe kolejowym w Tarnowie

W dniu 3 sierpnia 2020 r. do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie, że na przejeździe kolejowym PKP w Tarnowie (DK11) zderzyły się dwa TIR-y, a jeden kierowca jest zakleszczony w kabinie pojazdu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na przejeździe kolejowym znajdują się dwa uszkodzone samochody ciężarowe. Z jednego pojazdu (VOLVO) kierowca wyszedł o własnych siłach przed przybyciem JOP, natomiast w drugim (MAN) kierowca był uwięziony (oboje przytomni).

76 ROCZNICA WYBUCHU POWASTANIA WARSZAWSKIEGO

W dniu 1 sierpnia 2020 roku punktualnie o godzinie 17:00 odbyła się uroczysta zbiórka przed KP PSP w Obornikach. Funkcjonariusze pełniący w tym dniu służbę oddali hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego dźwiękiem syren samochodów ratowniczo - gaśniczych upamiętniając w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce 76 lat temu w Warszawie. 

Cześć i chwała Bohaterom!!!

KOLIZJA CZTERECH POJAZDÓW NA DK 11

 

SZKOLENIE Z ZAKRESU GASZENIA POŻARÓW WEWNĘTRZNYCH

W dniach 6-10 lipca 2020 r. funkcjonariusze Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu przeprowadzili szkolenie z zakresu gaszenia pożarów wewnetrznych skierowane dla funkcjonariuszy przewidzianych do realizacji doskonalenia zawodowego w przedmiotowym zakresie.

NIETYPOWE ZDARZENIE W WEŁNIE

27 czerwca 2020 r., do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu części rusztu, po którym poruszała się trzoda chlewna i brodzeniu w gnojowicy zwierząt w miejscowości Wełna. Po dojeździe na miejsce JOP i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w budynku inwentarskim doszło do pęknięcia podciągów betonowych podtrzymujących ruszta i wpadnięciu do kanału gnojowego około 25 sztuk świń.

OSTATNIA ZMIANA SŁUŻBY st. ogn. Juliana Szudrowicza

        

W dniu 25 czerwca br., odbyła się ostatnia zmiana służby st. ogn. Julina Szudrowicza, który po ponad 33 latach służy odszedł za zasłużone zaopatrzenie emerytalne. W uroczystości udział wzięli funkcjonarisze oraz pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Obornikach, którzy odchodzącemu koledze Julianowi podziękowali za dotychczasową służbę oraz przekazali pamiątkowy topór.

Subskrybuj zawartość