TRZY SOBOTNIE ZDARZENIA

12 stycznia 2019 roku na terenie powiatu obornickiego doszło do trzech zdarzeń.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu osobowego z drzewem do SK KP PSP wpłynęło tuż po rozpoczęciu sobotniej służby.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, KDR stwierdził, że na drodze wojewódzkiej (178), na pasie w kierunku Czarnkowa stoi samochód osobowy a w środku znajduje się zakleszczona osoba. Działania JOP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP ze wsparciem psychicznym, wykonaniu dostępu do poszkodowanego, wydobyciu osoby z pojazdu oraz transporcie do śmigłowca LPR. Po zakończonych czynnościach usunięto z drogi plastikowe elementy auta a pojazd przemieszczono na pobocze drogi.

Drugie zgłoszenie o pożarze piwnicy na ul. Staszica wpłynęło o godzinie 13:20. Po dojeździe na miejsce SIS i rozpoznaniu KDR stwierdził, że pali się jedno z pomieszczeń piwnicznych. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody w natarciu. Następnie przewietrzono pomieszczenia, wyniesiono i dogaszono tlące się elementy oraz sprawdzono dom miernikiem wielogazowym.

W godzinach popołudniowych do SK KP PSP wpłynęło trzecie zgłoszenie, dotyczące psa uwięzionego na wysepce znajdującej się na bagnach. Działania na miejscu zdarzenia polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu psa z wyspy przy pomocy deski lodowej. Pies szczęśliwie trafił w ręce właściciela.

W powyższych zdarzeniach brały udział: JRG Oborniki, OSP Ocieszyn, OSP Dąbrówka Leśna, OSP Ludomy oraz OSP Lipa.

Opracował: st. str. Michał Obidowski

Zdjęcia: JRG, OSP Lipa