DWA POŻARY I WYPADEK

21 września 2018 r. strażacy z JRG w Obornikach musieli stawić czoła kilku zdarzeniom.

W godzinach dopołudniowych do SK SP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na drodze nr. K11

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, że pali się komora silnika auta osobowego marki Fiat Panda.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręcenie zaworu butli LPG oraz ugaszenie pożaru jednym prądem piany gaśniczej ciężkiej. Na miejscu obecny był patrol Policji.

Kilka minut po 15 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał kolejne zgloszenie również o pożarze auta w Obornikach przy ul. Czarnkowskiej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu KDR stwierdził, że pojazd znajdujący się na jezdni nie uległ zapaleniu lecz awarii technicznej ( wyciek płynu chłodniczego).

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora oraz neutralizacja wycieku płynu chłodniczego z jezdni. Następnie przemieszczenie auta na pobocze drogi.

O godzinie 16:09 wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki w miejscowości Lipa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe i rower oraz że są dwie osoby poszkodowane.

Działania przybyłych na miejsce JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz udzielenie KPP osobom poszkodowanym ( AVPU, SAMPLE, wsparcie psychiczne). Po dojeździe na miejsce ZRM przekazanie osób poszkodowanych z których jedna nie wymagała hospitalizacji. Następnie przemieszczenie auta stojącego na jezdni na pobocze drogi.

Opracował: mł. sekc. Piotr Burda

Foto: kpt. Jerzy Chmielewski